Переуступка боргу за кредитом з дисконтом

5

ПРОБЛЕМА

Банк переуступає 1200 грн. боргу за кредитом з дисконтом за 1000 грн. Як ця операція відобразиться в податковому обліку банку? Сума доходу від переуступки становитиме 1000 грн. — як сума коштів, отримана першим кредитором від такого відступлення, чи 1200 грн. — як сума погашеної заборгованості, що була включена до складу витрат?

РІШЕННЯ

Згідно зі статтею 153.5 Податкового кодексу України операція з переуступки боргу за кредитом з дисконтом у податковому обліку банку відображатиметься таким чином: 1200 грн. відноситиметься на витрати; 1000 грн. — на доходи.

Важливо пам’ятати, що якщо кредит «проблемний», то необхідно також розформувати раніше сформований резерв, що зменшить витрати в податковому обліку.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах