Врегулювання безнадійної і сумнівної заборгованості

16

ПРОБЛЕМА

Фірма імпортує товар. Перед нерезидентом виникла кредиторська заборгованість, яка буде простроченою у 2012 році. Чи потрібно цю суму включати до доходів і одночасно виключати з витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Підприємство самостійно збільшує доходи на суму кредиторської заборгованості.

Згідно з підпунктом 135.5.4 Податкового кодексу України (ПК) безнадійна кредиторська заборгованість відноситься до інших доходів. Порядок врегулювання безнадійної і сумнівної заборгованості описано в статті 159 ПК. Платник-покупець зобов’язаний зменшити витрати на вартість заборгованості, визнану судом або виконавчим написом нотаріуса, в податковому періоді, на який випадає день набуття чинності рішення суду про визнання (стягнення) такої заборгованості (її частини) або здійснення нотаріусом виконавчого напису (пп. 159.1.2 ПК).

Згідно із статтею 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.

Таким чином, якщо постачальник товару не звернеться до суду, покупець не зменшує витрати на вартість заборгованості. У тому випадку, коли буде рішення суду про стягнення такої заборгованості, а підприємство-боржник упродовж строку позовної давності її не сплатить, тоді воно виконує вимоги підпункту 159.1.2 ПК, а суму заборгованості включає до інших доходів.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль