Безповоротна фінансова допомога від нерезидента

11

ПРОБЛЕМА

Кредиторській заборгованості перед нерезидентом за надані послуги виповниться три роки у 2014 році. Коли потрібно відображати дохід у Податковій декларації з прибутку підприємств і в якому рядку? Чи потрібно нараховувати умовні відсотки? Чи підлягає коригуванню сума ПДВ?

РІШЕННЯ

Сума простроченої кредиторської заборгованості, яка рахується на балансі підприємства 3 роки, вважається безповоротною фінансовою допомогою.

Підприємство повинне відобразити суму заборгованості в рядку 03 Податкової декларації з податку на прибуток, затвердженої наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872 (далі — декларація), у періоді, коли спливає термін позовної давності у 3 роки, та в рядку 03.25 додатка ІД до декларації.

Умовні проценти на суму безповоротної фінансової допомоги, отриманої від осіб, які не є платниками податку на прибуток, у т. ч. нерезидентів, нараховувати не потрібно (абз. 3 пп. 135.5.5 Податкового кодексу України). Податок на додану вартість також коригувати не потрібно, оскільки в податковий дохід включається сума заборгованості за послугу з ПДВ.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах