Відновлення витрат у зв’язку з погашенням безнадійної заборгованості перед постачальником

5

ПРОБЛЕМА

Підприємство списало кредиторську заборгованість перед постачальником по закінченню строку позовної давності та включило її у податкові доходи. Згодом заборгованість було погашено за рахунок обігових коштів підприємства. Чи можна зменшити податковий дохід у разі повернення такої заборгованості?

РІШЕННЯ

Ні, не можна. У такому разі коригуванню підлягають податкові витрати підприємства.

Відповідно до підпункту 135.5.4 Податкового кодексу України (ПК) до складу інших доходів у податковому обліку платника податку включаються суми безнадійної кредиторської заборгованості.

Датою отримання інших доходів є дата їх виникнення згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (п. 137.16 ПК).

К сведению

Види заборгованості, які можна віднести до безнадійної заборгованості (як дебіторської, так й кредиторської), визначено підпунктами «а»–«д» підпункту 14.1.11 ПК.

При цьому при списанні кредиторської заборгованості ПДВ, обрахований в ціні придбання товарів, не коригується згідно зі статтею 192 ПК.

На підставі підпункту 159.1.5 ПК, якщо в наступних податкових періодах покупець погашає суму визнаної заборгованості або її частину (самостійно або за процедурою примусового стягнення), такий покупець збільшує (відновлює) витрати на суму такої заборгованості (її частини) за наслідками податкового періоду, на який припадає таке погашення. При цьому потрібно пам’ятати, що заборгованість потрібно погасити за рахунок коштів підприємства.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах