Безоплатне користування орендованим автомобілем

3

ПРОБЛЕМА

Орендодавець вантажного автомобіля є власником контрольного пакету акцій орендаря. Чи можна користуватися автомобілем безкоштовно? Які наслідки в податковому обліку у орендаря при безкоштовному використанні автомобіля орендодавця?

РІШЕННЯ

Податкові наслідки безкоштовного користування автомобілем стосуються як податку на прибуток, так і ПДВ. До операцій з продажу послуг відносяться операції з їх безкоштовного надання згідно з підпунктом 14.1.203 Податкового кодексу України (ПК). У даному випадку орендар та орендодавець є пов'язаними особами відповідно до підпункту 14.1.159 ПК. Відповідно до підпункту 135.5.4 ПК вартість послуг, безоплатно отриманих платником податків — орендарем, включається до складу доходу звітного періоду на рівні не нижче звичайних цін. У орендодавця також в цьому випадку виникає дохід від реалізації наданих послуг (пп. 135.4.1 ПК). Крім того, відповідно до пункту 188.1 ПК у орендодавця при безкоштовному наданні послуг виникають податкові зобов’язання з ПДВ на суму орендної плати, обчисленої виходячи з договірних цін не нижче рівня звичайних цін.

Тепер про визначення звичайних цін: згідно з підпунктом 14.1.71 ПК звичайна ціна — ціна послуг, визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПК. Якщо не доведено інше, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Обидві сторони є незалежними юридично і фактично, володіють достатньою інформацією про такі послуги, а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а при їх відсутності — однорідних) послуг.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах