Чи може підприємство працювати в приміщенні підприємця-спрощенця, який є засновником такого підприємства, без укладення договору оренди

19

ПРОБЛЕМА

Товариство з обмеженою відповідальністю працює в приміщенні, яке є власністю фізичної особи — приватного підприємця, що обрав 2 групу єдиного податку. Він є засновником ТОВ. Чи може підприємство працювати в даному виробничому приміщенні без оформлення договору оренди і сплати орендної плати? Які податкові наслідки можуть бути для ТОВ та для приватного підприємця 2 групи єдиного податку?

РІШЕННЯ

Наслідки для ТОВ

У виробничому приміщенні без оформлення договору оренди або іншого договору користування нерухомістю працювати не можна, оскільки при перевірці контролюючі органи мають право ініціювати закриття підприємства на підставі недотримання умов державної реєстрації, якими передбачено підтвердження місцезнаходження підприємства.

Якщо воно збігається з адресою одного із засновників, надаються документи: договір купівлі-продажу, міни, дарування, оренди, лізингу, безоплатного користування майном тощо.

Крім того, підприємство повинне отримувати кореспонденцію, товари від постачальників. Непоодинокі випадки листування з податковим органом, який буде присилати підприємству листи за податковою адресою. Відомості про адресу містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (п. 45.2 Податкового кодексу України; ПК). Якщо лист податкового органу не буде отримано, то він може ініціювати позачергову перевірку. Незнаходження підприємства за фактичною адресою або юридичною адресою згідно статутних документів може мати негативні наслідки для підприємства. Для уникнення непорозумінь з контролюючими органами пропонуємо:

  • або укласти договір оренди приміщення з невеликою сумою сплати, оскільки відповідно до статті 283 Господарського кодексу України договір оренди завжди платний;

  • або укласти письмовий договір безплатного користування майном (ч. 3 ст. 828 Цивільного кодексу України).

Наслідки для приватного підприємця

Підприємець 2 групи єдиного податку не може надавати приміщення в оренду юридичним особам — неплатникам єдиного податку. Тому при перевірці податковий орган нараховує доходи за весь час оренди приміщення за ставкою 15% та штрафні санкції відповідно до статті 127 ПК (25% суми недоплати).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль