Коли експортна операція визнається неконтрольованою

14

ПРОБЛЕМА

Підприємство у 2014 році експортує у Швейцарію товар (обсяги менші 50 млн. грн.). Чи потрібно здавати звіт із контрольованих операціях?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 39.2.1.1 Податкового кодексу України (ПК), господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — нерезидентами, визнаються контрольованими. У такому разі платник податків зобов’язаний використовувати методи визначення трансфертної ціни та подавати відповідні документи податкового контролю (Звіт про контрольовані операції).

Нагадаємо, що пов’язаними особами є юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють (пп. 14.1.159 ПК).

Тобто господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не є пов’язаними особами, не відносяться до контрольованих.

Однак підпунктами 39.2.1.2 та 39.2.1.3 ПК встановлені додаткові умови, які можуть вплинути на визнання контрольованими господарських операцій з контрагентами — нерезидентами:

  • господарські операції, в яких однією зі сторін є нерезидент, зареєстрований у державі, на території якої ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсотків нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсотків нижче, ніж в Україні. Перелік таких держав затверджений розпорядженням КМУ від 25.12.2013 № 1042-р. Цей Перелік центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, публікує щороку в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті із зазначенням ставок податку на прибуток. Інформація про зміну ставок публікується протягом трьох місяців з моменту такої зміни;

  • у разі коли в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено більше ніж одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку), платником податку подається довідка (або її нотаріально засвідчена копія) до центрального органу виконавчої влади, що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративного податку), встановлену у державі його реєстрації.

Слід зазначити, що Швейцарія входить до вищезазначеного переліку держав, затвердженого розпорядженням Кабміну.

Внимание

При цьому господарські операції, передбачені у підпунктах 39.2.1.1 і 39.2.1.2 ПК, визнаються контрольованими за умови, що загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 млн. грн. (без урахування ПДВ) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 ПК).

Отже, із врахуванням того факту, що у даній ситуації загальна сума здійснених операцій з контрагентом, зареєстрованим у Швейцарії, не перевищує 50 млн. грн., такі операції не визнаються контрольованими. Відповідно, Звіт про контрольовані операції у такому разі не подається.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль