Документальне оформлення посередником продажу товару транзитом

70

ПРОБЛЕМА

Постачальник і Покупець знаходяться в різних містах. Постачальник відправляє товар Покупцю за допомогою транспортно-експедиторських послуг ТОВ «Нова Пошта» та виписує видаткову накладну. Покупець має реалізувати даний товар Покупцю 2. Оплачувати послуги ТОВ «Нова Пошта» буде Покупець 2. Який документ слугуватиме для Покупця фактом підтвердження транспортування товару, якщо ТТН постачальник виписати не має змоги, так як при відправці товару ТОВ «Нова Пошта» не має можливості вказати транспортний засіб та ім’я водія, а акти від ТОВ «Нова Пошта» будуть виписані на Покупця 2? Як правильно документально оформити дану операцію?

РІШЕННЯ

Оскільки згідно зі статтею 137 Податкового кодексу України (ПК) момент визначення доходів зв’язаний з моментом переходу права власності, то і відповіді необхідно шукати у правильності визначення такого моменту.

У пункті 4 статті 265 Господарського кодексу України фіксується необхідність використання при укладанні договорів вимог Міжнародних правил щодо тлумачення термінів «Інкотермс». Необхідність використовувати правила Інкотермс-2010 як для внутрішньої так і для зовнішньої торгівлі Міністерство економіки України зазначило у листі від 18.07.2011 № 4201-26/1134 «Відносно введення в дію нової редакції Інкотермс-2010».

Для розв’язання ситуації, що склалась, необхідно:

1. У договорі між «Постачальником» та «Покупцем» визначити умови поставки EXW, тобто право власності переходить до «Покупця» у момент підписання видаткових документів на складі «Постачальника».

2. У договорі між «Покупцем» та «Покупцем 2» необхідно визначити умови поставки FCA з місцем поставки ― склад «Постачальника». У такому випадку обов’язки «Покупця» щодо поставки товару будуть виконані в момент надання товару перевізнику чи будь-якій іншій особі, що вказана «Покупцем 2», при чому витрати на перевезення несе «Покупець 2». Проте в цьому випадку необхідно, щоб у документах на відправлення вантажу відправником був «Покупець».

В даній ситуації ані «Постачальник», ані «Покупець» фактично не будуть виконувати транспортування товару, адже в момент вручення його представнику перевізника право власності перейде до «Покупця 2».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль