Податковий облік повернутої бракованої продукції

13

ПРОБЛЕМА

Покупець повернув бракований товар та отримав назад кошти. Як відобразити таку операцію в податковому обліку у постачальника?

РІШЕННЯ

При поверненні бракованої продукції покупцем підприємство-постачальник повинно зменшити свої податкові витрати та доходи відповідно на суму собівартості повернутої продукції та отриманого доходу від її реалізації. Цього вимагає пункт 140.2 Податкового кодексу України (ПК) оскільки після продажу продукції мало місце повернення товару.

Щодо податкового зобов’язання з ПДВ, то і його потрібно коригувати на підставі пункту 192.1 ПК. Зокрема підприємство має зменшити суму податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування за результатами податкового періоду, протягом якого було повернуто товар.

Варто зазначити, що на суму повернутих коштів клієнту ПДВ не нараховують.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах