Збільшення собівартості товару за рахунок його страхування

10

ПРОБЛЕМА

Чи можна суму страхування товару, виставлену до оплати транспортною компанією, віднести до собівартості товару та до податкових витрат підприємства?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 8 П(С)БО 9 «Запаси» (далі — П(С)БО 9) придбані (отримані) запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю, тобто за собівартістю.

Зокрема, до собівартості запасів включаються транспортно-заготівельні витрати, до яких належать:

затрати на заготівлю запасів;

оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи;

транспортування запасів до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів (п. 9 П(С)БО 9).

У податковому обліку собівартість реалізованих товарів визначається відповідно до П(С)БО 9 та відноситься до складу витрат операційної діяльності (пп. 138.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

При цьому витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів (п. 138.4 ПК).

Таким чином, сума страхування ризиків транспортування, виставлена до оплати транспортною компанією, включається до собівартості отриманих товарів. У свою чергу, сума собівартості товарів включається до складу податкових витрат підприємства у період їх продажу.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах