Внесок у вигляді нерухомого майна до статутного капіталу

24

ПРОБЛЕМА

Які податкові наслідки існують щодо внеску засновником нерухомого майна до статутного капіталу?

РІШЕННЯ

Право на нерухоме майно виникає після виконання всіх процедур щодо реєстрації змін до статутних документів, пов’язаних із збільшенням розміру статутного капіталу.

Згідно з підпунктом 14.1.81 Податкового кодексу України (ПК) інвестиції — господарські операції, які передбачають придбання основних засобів, нематеріальних активів, корпоративних прав та/або цінних паперів в обмін на кошти або майно.

Відповідно до підпункту 136.1.3 ПК до податкових доходів не відносяться доходи у вигляді суми коштів або вартості майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку.

Тобто отримання майна у вигляді внесків до статутного капіталу не збільшать у податковому обліку доходів.

Відповідно до підпункту 146.17.2 ПК до операцій з придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів у разі їх внесення до статутного фонду (капіталу) платника податку.

Первісною вартістю основних засобів, що включені до статутного капіталу підприємства, визнається їх вартість, погоджена із засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни (п. 146.8 ПК).

Нарахування амортизації таких активів та врахування сум амортизації у складі витрат здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який встановлюється наказом на підприємстві при визнанні цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не менше мінімально допустимих строків корисного використання, визначених у пункті 145.1 ПК (пп. 145.1.2 ПК).

Під час внесення майна до статутного капіталу відбувається перехід права власності на таке майно, що відповідає визначенню постачання товарів (пп. 14.1.191 ПК).

Датою виникнення права у підприємства на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту в наведеному випадку є дата отримання майна, що підтверджується податковою накладною (п. 198.2 ПК). Тобто від інвестора повинна бути отримана податкова накладна, яка є підставою для одержання права на податковий кредит з ПДВ.

Податковий кредит з ПДВ визначається відповідно до вартості активів, погодженої засновниками (учасниками). Право на віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту виникає за умови використання таких активів в оподатковуваних ПДВ операціях (п. 198.3 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль