Придбання та облік кафе на балансі підприємства

3

ПРОБЛЕМА

Підприємство придбало комплекс громадського харчування (кафе). Як його обліковувати?

РІШЕННЯ

Облік кафе залежить від цілей його придбання підприємством.

Комплекс громадського харчування є капітальним активом і відноситься до основних засобів групи 3. Залежно від того, для яких цілей придбавався цей комплекс, його можна відносити до об’єктів виробничого або невиробничого призначення, що в подальшому впливатиме на його облік.

Комплекс громадського харчування, придбаний для здійснення господарської діяльності (а не як об’єкт соціальної інфраструктури), зараховують на баланс до основних засобів виробничого призначення з подальшою амортизацією у податковому та бухгалтерському обліку підприємства. Зверніть увагу на те, що для провадження діяльності з надання послуг у сфері громадського харчування підприємству необхідно мати відповідне документальне підтвердження: такий вид діяльності має бути передбачений статутом підприємства та зазначений у довідці зі статистики. Крім того, діяльність у сфері громадського харчування підлягає патентуванню (р. ХІІ Податкового кодексу України).

Якщо комплекс громадського харчування придбаний підприємством з метою забезпечення харчуванням тільки своїх робітників і використання його для проведення святкових заходів, його зараховують до основних засобів невиробничого призначення. У податковому обліку витрати на придбання такого об’єкта не амортизують. У процесі експлуатації витрати на ремонт кафе, його реконструкцію чи інші поліпшення здійснюються за рахунок прибутку підприємства.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах