Зміна строку корисного використання нематеріальних активів

32

ПРОБЛЕМА

Чи можна змінити строк корисного використання нематеріальних активів? Чи підлягає коригуванню нарахована амортизація за минулі звітні періоди?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 14.1.3 Податкового кодексу України (ПК) амортизація — систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизуються, протягом строку їх корисного використання (експлуатації).

У той же час пунктом 145.1 ПК для нематеріальних активів (НМА) встановлено строк дії права користування. Строк корисного використання, протягом якого підприємство має право нараховувати амортизацію НМА, не може бути більший строку дії права користування НМА.

З 01.01.2014 відповідно до змін, внесених у підпункт 145.1.1 ПК Законом України від 24.10.2013 № 657-VIІ, для тих НМА, яким відповідно до правовстановлюючого документа не було встановлено строку дії права користування, платник податку самостійно його визначає.

Але такий строк не може бути меншим за 2 та більшим за 10 років. Якщо підприємство зарахувало на баланс такий НМА після 01.01.2014, воно самостійно встановлює строк дії права користування в межах від 2 до 10 років. Якщо НМА з невизначеним строком дії було придбано і зараховано на баланс раніше (до 01.01.2014), то для таких НМА вважаємо за можливе переглянути такий строк після 01.01.2014.

Внимание

Проте пам’ятайте, що переглядати його можна тільки в разі зміни очікуваних економічних вигод від його використання, але він не може бути меншим, ніж визначено у пункті 145.1 ПК (пп. 145.1.4 ПК).

Що стосується НМА групи 4 або 5, то підприємство має право продовжити строк їх корисного використання і встановити його більшим, ніж запропоновано підпунктом 145.1.1 ПК, незалежно від дати придбання таких НМА.

Слід зазначити, що в податковому обліку підприємство амортизує витрати з придбання активу, в т. ч. НМА. Тому новий строк корисного використання повністю замортизованих НМА не буде підставою для нарахування амортизації.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль