Внесення до статутного капіталу обладнання

40

ПРОБЛЕМА

Підприємство як засновник акціонерного товариства здійснює свій внесок до його статутного капіталу обладнанням, балансова вартість якого становить 2 млн. грн. Цей внесок оцінений акціонерами у 25 млн. грн. Чи повинно підприємство сплатити податок на прибуток з 23 млн. грн.?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 146.17.1 Податкового кодексу України (ПК) операції із внесення основних засобів до статутного фонду іншої особи прирівнюються до їх продажу або іншого відчуження. При цьому дохід від здійснення цієї операції визначається згідно з договором, але не нижче звичайної ціни об’єкта основних засобів.

Крім того, згідно із статтею 115 Цивільного кодексу України при внесенні до статутного капіталу майна або нематеріальних активів такі права або майно підлягають грошовій оцінці за домовленістю між учасниками створюваного товариства або незалежній експертній оцінці.

Сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів включається до інших доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження, відповідно, включається до інших витрат (п. 146.13 ПК).

Тобто, порівнюється продажна та балансова вартість окремо для кожного об’єкта основних засобів. Якщо в даному випадку балансова вартість 2 млн. грн. відноситься до одного об’єкта обладнання, то об’єктом оподаткування податком на прибуток буде сума 23 млн. грн.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль