Щодо включення до витрат підприємства витрат по благоустрою та озелененню території

5

ПРОБЛЕМА

Підприємство побудувало офісний центр. Майданчик перед ним виклали тротуарною плиткою, навколо облаштували пішохідні доріжки. Це необхідні витрати, та й суми значні. Чи можна їх віднести до складу податкових витрат підприємства?

РІШЕННЯ

Витрати на утримання підприємством прилеглої до офісного центру території не пов’язані з веденням ним господарської діяльності, тому не включаються до складу витрат.

Водночас, відповідно до Правил визначення вартості будівництва (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013), затверджених наказом Мінрегіону від 05.07.2013 № 293, зазначені витрати включаються до вартості будівництва на підставі зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва у главі 7 «Благоустрій та озеленення території».

Витрати на тротуарну плитку та облаштування пішохідних доріжок збільшують балансову вартість будівлі (офісного центру) та підлягають амортизації. Відповідно до пункту 146.2 Податкового кодексу України амортизація об’єкта основних засобів нараховується помісячно, починаючи з місяця, що наступає за місяцем введення об’єкта основних засобів в експлуатацію.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах