Облік витрат на ремонт РРО

17

ПРОБЛЕМА

Як обліковувати витрати на ремонт РРО?

РІШЕННЯ

У бухгалтерському обліку витрати на ремонт РРО, які обліковуються як малоцінні необоротні матеріальні активи (далі — МНМА) або як об’єкти основних засобів, включаються до складу витрат звітного періоду (п. 15 П(С)БО 7) у складі витрат на збут, оскільки РРО використовується для продажу товарів та послуг. Витрати на ремонт РРО обліковуються за дебетом рахунку 93.

У податковому обліку витрати на ремонт РРО, первісна вартість яких менша або дорівнює 2500 грн., включаються до складу витрат на утримання основних засобів або МНМА, пов’язаних зі збутом (пп. «д» пп. 138.10.3 Податкового кодексу України (ПК)), та визнаються у періоді їх здійснення (п. 138.5 ПК).

Якщо РРО включені до складу основних засобів, то податковий облік витрат на їх ремонт ведеться за іншими правилами. В цьому випадку від суми сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року слід визначити суму 10% ліміту, в межах якого витрати на ремонт повинні бути включені до витрат. Якщо вартість ремонту РРО не перевищує суму 10% ліміту, то згідно з пунктом 146.12 ПК вона повністю включається до складу витрат звітного періоду у складі витрат на збут (пп. «д» пп. 138.10.3 ПК).

Якщо сукупна балансова вартість всіх груп основних засобів на початок звітного року відсутня або 10% ліміт вичерпано, вартість ремонту РРО збільшує їх первісну вартість (п. 146.11 ПК). Якщо ж залишок 10% ліміту менше, ніж вартість ремонту РРО, то вартість ремонту РРО частково списується до складу витрат звітного періоду в сумі, що дорівнює залишку 10% ліміту, а решта вартості ремонту збільшує первісну вартість РРО.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль