Оподаткування продажу земельної ділянки, раніше внесеної до статутного капіталу

3

ПРОБЛЕМА

Як відобразити у податковому обліку продаж земельної ділянки, яка є внеском до статутного капіталу?

РІШЕННЯ

При оподаткуванні податком на прибуток такої операції необхідно дотримуватись вимог статті 147 Податкового кодексу України (ПК).

Зверніть увагу! Платник податку веде окремий облік операцій із землею як з окремим об’єктом власності. Витрати, пов’язані з таким придбанням, не підлягають включенню до податкових витрат за звітний податковий період та не підлягають амортизації.

При продажу раніше придбаної земельної ділянки до складу податкових доходів включається позитивна різниця між сумою доходу, отриманого внаслідок такого продажу, та сумою витрат, пов’язаних із купівлею земельної ділянки. При цьому сума витрат збільшується на коефіцієнт індексації, визначений пунктом 146.21 ПК. Якщо різниця від’ємна, — вона не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток. Від’ємна різниця покривається за рахунок власних джерел платника податку.

При перевищенні витрат над доходами збиток від такої операції не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток та покривається за рахунок власних джерел платника податку.

Що стосується ПДВ, то відповідно до підпункту 197.1.21 ПК операції з передачі земельних ділянок звільняються від оподаткування ПДВ. Оподаткуванню ПДВ підлягають земельні ділянки, розміщені під об’єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах