Внесок до статутного капіталу товариства основними засобами

21

ПРОБЛЕМА

Статутний капітал акціонерного товариства сформовано шляхом здійснення внесків основними засобами (комп’ютери, принтери, ксерокс тощо). Їх було оприбутковано в обліку проводкою Д-т 15 К-т 46. Що з ними робити далі? Чи вводити в експлуатацію, чи амортизувати, як встановлювати строки корисного використання?

РІШЕННЯ

Основні засоби , отримані як внесок до статутного капіталу, можна експлуатувати (використовувати в господарській діяльності), як і будь-які інші, наприклад, придбані за кошти чи отримані безоплатно.

При їх оприбуткуванні, введенні в експлуатацію, обчисленні первісної вартості, визначенні строку корисного використання та порядку нарахування амортизації тощо слід керуватися нормами П(С)БО 7 «Основні засоби» (вирішення всіх цих питань належить до компетенції власника), а також нормами Податкового кодексу України (ПК).

Оскільки й бухгалтерське, й податкове законодавство прив’язує дату початку нарахування амортизації до дати введення об’єкта основних засобів в експлуатацію, то почати потрібно з акта введення основних засобів в експлуатацію.

Потім слід визначити методи амортизації у бухгалтерському (п. 26 П(С)БО 7) та податковому обліку (пп. 145.1.5 ПК) та встановити очікувані строки корисного використання, які у податковому обліку не повинні бути меншими, ніж визначені у пункті 145.1 ПК.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль