Як оподатковуються дивіденди, виплачені єдиноподатником засновнику

15

ПРОБЛЕМА

Чи може юрособа-єдиноподатник виплачувати дивіденди засновнику щомісячно? Які податки та в якому розмірі потрібно сплачувати при виплаті дивідендів?

РІШЕННЯ

Як правило, відомості про порядок розподілу прибутку, зокрема строки і порядок виплати дивідендів, повинні містити установчі документи господарського товариства. Рішення про виплату дивідендів приймається на загальних зборах засновників та має бути зафіксованим у протоколі зборів.

Конкретних вимог щодо розподілу прибутку на підприємствах з приватною формою власності діюче законодавство не містить.

На таких підприємствах загальні збори не проводяться, оскільки прибуток, отриманий внаслідок діяльності приватного підприємства, належить засновнику. Тому розподіл прибутку може здійснюватись щомісячно на підставі письмового розпорядження засновника.

Згідно з пунктом 292.12 Податкового кодексу України (ПК) дивіденди, що виплачуються юридичними особами власникам корпоративних прав (засновникам платників єдиного податку), оподатковуються згідно з розділами III і IV ПК.

При цьому оподаткування дивідендів залежить від того, хто є їх отримувачем.

При здійсненні виплати дивідендів засновнику — юридичній особі платник єдиного податку згідно з пунктом 153.3 ПК сплачує авансовий внесок із податку на прибуток за ставкою 18% (у 2014 році). При цьому сума авансового внеску не зменшує суму дивідендів, належну до виплати їх отримувачу. Сплата авансового внеску має здійснюватися до виплати дивідендів або у момент здійснення такої виплати (пп. 153.3.2 ПК).

Слід пам’ятати, що авансовий внесок сплачується не в усіх випадках. Зокрема, якщо дивіденди виплачуються фізичній особі, то авансовий внесок не сплачується (пп. 153.3.5 ПК).

Сума дивідендів, виплачена у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп.196.1.6 ПК).

При здійсненні виплати дивідендів засновнику — фізичній особі дохід у вигляді дивідендів включається до оподатковуваного доходу фізособи (пп. 164.2.8 ПК). Такий дохід оподатковується відповідно до норм пункту 170.5 ПК.

На підприємство, яке виплачує дивіденди, покладається обов’язок податкового агента. Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються ПДФО під час їх виплати та за їх рахунок. Тобто «на руки» фізособа отримує різницю між нарахованою сумою та ПДФО.

Дивіденди оподатковуються ПДФО за ставкою 5% (п. 167.2 ПК).

ЄСВ не нараховується і не утримується, оскільки доходи у вигляді дивідендів відносяться до переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ (постанова КМУ від 22.12.2010 № 1170).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль