Дозвільні документи для підприємця та найманого працівника

23

ПРОБЛЕМА

Підприємець — платник єдиного податку третьої групи здійснює роздрібну торгівлю рослинами, добривами та регуляторами росту рослин через найманого працівника. Які дозвільні документи повинен мати безпосередньо сам найманий працівник, а які — приватний підприємець?

РІШЕННЯ

Торгівля пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) підлягає ліцензуванню (п. 7 ч. 3 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III; далі — Закон № 1775, ст. 9 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 02.03.1995 № 86/95-ВР).

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) затверджено наказом Мінагрополітики від 17.07.2013 № 439 (далі — Ліцензійні умови № 439).

Для отримання ліцензії підприємець має подати органу ліцензування (Мінагрополітики) заяву про видачу ліцензії, відомості про наявність власних або орендованих складських і торгових приміщень матеріально-технічної бази та їх відповідність встановленим вимогам. Опис документів, що додаються до заяви про видачу ліцензії, наведені у додатках до цих Ліцензійних умов № 439.

Провадження господарської діяльності

Організаційні вимоги до провадження торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) зазначені у пункті 8 розділу ІІ Ліцензійних умов № 439.

Така торгівля здійснюється лише через складські приміщення, які повинні мати санітарні паспорти, або торгові приміщення, які повинні мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

При цьому складське чи торгове приміщення повинне мати відповідний дозвіл на початок роботи, виданий органами державного пожежного нагляду (декларацію), а з дати введення в дію Кодексу цивільного захисту України — зареєстровану в установленому порядку декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

У ліцензії на право здійснення торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин), виданій підприємцю, крім місця його проживання зазначається місце провадження ліцензованої діяльності.

Засвідчена органом ліцензування копія ліцензії видається ліцензіату — фізичній особі — підприємцю на кожне місце провадження діяльності (ч. 8 ст. 14 Закону № 1775).

Отже, в місці провадження торгівельної діяльності має знаходитись копія ліцензії на право здійснення торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин), а оригінал ліцензії знаходиться у підприємця. За видачу копії ліцензії справляється плата в розмірі одного нмдг (17 грн.). Плата за видачу копії ліцензії зараховується до Державного бюджету України (ч. 9 ст. 14 Закону № 1775).

Кваліфікаційні вимоги провадження торгівлі

Наймані працівники, які безпосередньо проводять торгівлю, повинні мати:

  • опуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин);

  • посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохіміками;

  • медичну книжку особи, яка працює з пестицидами і агрохімікатами (додатки 1-3 до постанови КМУ від 18.09.1995 № 746).

Крім того, підприємець-ліцензіат для провадження господарської діяльності з торгівлі добривами, пестицидами та агрохімікатами повинен забезпечити організацію та проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичного (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників певних категорій згідно з наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246.

Патентування

За правилом, встановленим статтею 267 Податкового кодексу України (ПК), для провадження торговельної діяльності суб’єкт господарювання має придбати торговий патент.

Однак, згідно з пунктом 297.1 ПК платників єдиного податку звільнено, зокрема, від сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Тобто підприємцю — платнику єдиного податку (незалежно від обраної групи) не потрібно придбавати торговий патент при здійсненні торгівлі.

Облік діяльності

Платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня відображення отриманих доходів, а ті, які є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів та витрат (пп. 296.1.1, 296.1.2 ПК).

Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення затверджено наказом МФУ від 15.12.2011 № 1637. Книги обліку доходів/доходів і витрат реєструються за основним місцем обліку платника єдиного податку. Незважаючи на використання найманих працівників, книги заповнюються фізичною особою — підприємцем самостійно за підсумками робочого дня.

Отже, найманий працівник повинен мати:

  • копію ліцензії;

  • медичну книжку особи, яка працює з пестицидами і агрохімікатами;

  • допуск на право роботи з пестицидами і агрохімікатами;

  • посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохіміками.

У підприємця знаходиться оригінал ліцензії та книга обліку доходів/доходів і витрат, яку він заповнює самостійно.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль