Авансовий внесок при виплаті дивідендів у декларації єдиноподатника

5

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник єдиного податку виплачує дивіденди засновнику. Як у податковій декларації підприємства відобразити авансовий внесок, сплачений при виплаті дивідендів?

РІШЕННЯ

Перш за все слід зазначити, що оподаткування дивідендів регулюється пунктом 153.3 Податкового кодексу України (ПК).

Обов’язок із нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток покладається на будь-якого емітента корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того, чи є такий емітент або отримувач дивідендів платником податку, чи має пільги зі сплати податку або застосовує іншу ставку податку (абз. третій пп. 153.3.2 ПК).

Необхідно зауважити, що у податковій декларації платника єдиного податку — юридичної особи, затвердженій наказом Мінфіну від 21.12.2011 № 1688, не передбачено відображення авансових внесків з податку на прибуток, сплачених юридичною особою — платником єдиного податку при виплаті дивідендів.

У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією складене за довільною формою доповнення до декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання та вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації (п. 46.4 ПК).

Отже, авансові внески з податку на прибуток, сплачені юридичною особою — платником єдиного податку при виплаті дивідендів, можуть відображатися у доповненні до податкової декларації платника єдиного податку.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах