Як визначаються зобов’язання зі сплати за користування надрами для виробництва скла

5

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається видобутком та реалізацією піску будівельного для виробництва скла. Як визначаються зобов’язання зі сплати за користування надрами для цих корисних копалин?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 263.9 Податкового кодексу України (ПК) ставки плати за користування надрами для піску для виробництва скла встановлено в розмірі 7,5% від вартості видобутих корисних копалин, а для піску будівельного застосовується ставка, встановлена для сировини піщано-гравійної, у розмірі 5% від вартості видобутих корисних копалин.

У підпункті 263.6.1 ПК зазначено, що вартість відповідного виду видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини (мінеральної сировини) обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства) за більшою з її величин, обчисленою за фактичними цінами реалізації відповідного виду видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) або за їх розрахунковою вартістю.

Вартість одиниці видобутих корисних копалин визначається одним з нижченаведених способів:

за фактичною ціною реалізації відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) (пп. 263.6.2-263.6.4 ПК);

за розрахунковою вартістю відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) (пп. 263.6.5-263.6.9 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
×
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль