Сплата фізичною особою акцизного податку при відчуженні акцій

19

ПРОБЛЕМА

Фізична особа відчужує акції ПАТ (продає їх товариству з обмеженою відповідальністю). Чи є фізична особа платником особливого податку з продажу цінних паперів?

РІШЕННЯ

Так, є.

Платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операції з деривативами (далі — Акцизний податок) є фізична або юридична особа — резидент або нерезидент, які проводять операції з деривативами або продають, обмінюють чи в інший спосіб відчужують цінні папери.

Не є платниками Акцизного податку фізичні або юридичні особи резиденти або нерезиденти, які проводять операції з відчуження акцій емітованих нерезидентами.

Особливості обчислення Акцизного податку визначено статтею 219 Податкового кодексу України (ПК).

Податковим агентом за біржовими та позабіржовими операціями є торговець цінними паперами, включаючи банк, який здійснює операції на підставі договору і зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати Акцизний податок до бюджету від імені і за рахунок особи з доходів, що виплачуються такій особі.

Торговець цінними паперами зазначає операції з відчуження цінних паперів та операції з деривативами від свого імені та за рахунок клієнта. Зазначені операції він відображає у розділі «Операції платника на підставі договору» у додатках Д1 або Д2 до декларації з Акцизного податку (п. 2 розд. 2 та розд. 3 Порядку заповнення граф звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами, затвердженого наказом МДЗ від 19.07.2013 № 288).

Таким чином, фізична особа є платником Акцизного податку у разі продажу ТОВ акцій, емітованих ПАТ-резидентом. Але така фізична особа не підлягає реєстрації як платник податку (пп. 212.3.3 ПК). При цьому податковим агентом операції з продажу акцій є торговець цінними паперами, а операцій з викупу акцій — емітент акцій.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах