Сплата акцизного податку

3

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається пасажирськими перевезеннями та має можливість купувати паливо для своїх автобусів і заправляти їх на своїх АЗС. Хто повинен сплачувати акцизний податок?

РІШЕННЯ

Згідно із пунктом 215.1 Податкового кодексу України (ПК) паливо є підакцизним товаром, як і інші нафтопродукти. Нарахування акцизного податку при операціях з паливом можливе у двох випадках.

По-перше, згідно з пунктом 212.1 ПК акцизний податок сплачується виробниками або імпортерами палива. У цьому випадку акцизний податок обчислюється за ставками встановленими у пункті 215.3.4 ПК. При цьому, імпортер буде сплачувати акцизний податок до розмитнення палива. А виробник буде сплачувати акцизний податок за наслідками того звітного місяця, у якому відбулася реалізація палива.

Для виробників підакцизних товарів, зокрема й палива, пунктом 216.6 ПК встановлено порядок обчислення акцизного податку у разі використання підакцизних товарів для власних виробничих потреб. А саме, у разі використання палива для власних виробничих потреб, податкове зобов’язання у виробника виникає у момент передачі палива для такого використання. Тобто акцизний податок треба сплатити за наслідками податкового періоду, у якому паливо використано для власних потреб. Нагадаємо, строк сплати акцизного податку — 30 календарних днів після закінчення відповідного звітного місяця.

По-друге, при реалізації через мережу АЗС палива треба сплатити так званий роздрібний акциз (п. 212.1.11 ПК). Тому, якщо заправка власних автомобілів у мережі АЗС здійснюється як роздрібний продаж, то з такої операції необхідно сплатити 5-відсотковий роздрібний акциз.

Євгенія Ракоча,
фінансовий директор ТОВ «Одеський завод класичних вин»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах