Застосування понижуючого коефіцієнта ЄСВ за січень 2015

7

ПРОБЛЕМА

На нашому підприємстві були виконані всі умови для застосування понижуючого коефіцієнта при нарахуванні єдиного соціального внеску (ЄСВ) на заробітну плату за січень 2015 року. До якої суми заробітної плати застосовується понижуючий коефіцієнт? Чи потрібно повідомляти ДФС про застосування понижуючого коефіцієнту? Як відобразити в звіті з ЄСВ застосування коефіцієнта?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII при нарахуванні зарплати ставка ЄСВ застосовується з коефіцієнтом при виконанні чотирьох умов.

Тобто понижуючий коефіцієнт застосовують не до заробітної плати, а до ставки ЄСВ.

Пример

Застосування понижувального коефіцієнта

Підприємство у січні виконало усі умови для застосування понижуючого коефіцієнту, який дорівнює 0,4 (умовно). Працівнику за січень нараховано 6000 грн. Ставка нарахування ЄСВ згідно з класом професійного ризику становить 37,6%. З урахуванням понижуючого коефіцієнта, ставка ЄСВ становитиме 15,04% (37,6% × 0,4). Отже, на нараховану заробітну плату потрібно нарахувати ЄСВ у сумі 902,40 грн. (6000 × 15,04%).

Стосовно повідомлення податківців щодо застосування понижуючого коефіцієнта ЄСВ, то законодавство таких вимог не містить.

Чинна форма Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів наведена у додатку 4 до наказу МДЗ від 09.09.2013 № 454. На жаль, поки що вона не адаптована до відображення ЄСВ з урахуванням понижуючого документу. Роз’яснень податківців з цього питання немає.

Тож можемо порадити у звіті проставляти фактичні суми нарахованого ЄСВ з урахуванням понижуючого коефіцієнта. Але у такому випадку електронні програми з формування звітів можуть видавати помилку.

Тому при формуванні звіту з ЄСВ необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок», як це радили робити податківці у спільному листі від 19.02.2015 № 5672/7/99-99-17-03-01-17, № 5119/05-10 при нарахування мінімального страхового внеску.

Внимание

Через неузгодженість показників у рядках 2 та 3 такий звіт може не прийняти податковий орган.

Нагадаємо, що відповідно до спільного листа МДЗ № 21052/5/99-99-17-03-01-16 від 27.12.2013 та ПФУ № 36398/05-10 від 27.12.2013 консультації з питання заповнення таблиць 1–4 додатка 4 надають податківці. Відповідно до статті 52 Податкового кодексу України платники податків можуть звернутись до податківців за податковою консультацією.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль