Чи потрібно доплачувати до мінімального страхового внеску з ЄСВ

17

ПРОБЛЕМА

Який розмір мінімального страхового внеску з ЄСВ у 2014 році? Чи потрібно підприємству доплачувати за працівників, якщо їх фактична зарплата менше мінімальної?

РІШЕННЯ

Мінімальний страховий внесок — сума єдиного соціального внеску (ЄСВ), що визначається як добуток мінімального розміру зарплати та відповідного розміру ставки збору. На 2014 рік розмір мінімальної зарплати встановлено на рівні 1218 грн.

Нарахована зарплата не може бути менше мінімальної. Адже такі вимоги встановлює стаття 2 Кодексу законів про працю України. А саме, оплата праці працівника повинна бути не нижче встановленого державою мінімального розміру.

Зауважимо, що оплачуючи роботу працівників нижче встановленого мінімального рівня, роботодавець порушує законодавство. Отже, умови оплати праці потрібно переглянути та встановити їх на такому рівні, щоб зарплата працівників була не менша за мінімальну.

Важно

За період нарахування меншого за мінімальний розмір зарплати потрібно донарахувати відповідні суми.

На донараховану суму потрібно також нарахувати та утримати ЄСВ.

Нарахована зарплата найманих працівників може бути менша мінімальної через невідпрацювання повної місячної норми робочого часу (наприклад, зарплата сумісника, або працівник був у відпустці без збереження зарплати). У такому разі доплачувати до мінімального страхового внеску не потрібно, адже законодавство не містить такої вимоги.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль