Оподаткування єдиним соціальним внеском суми матеріальної допомоги

6

ПРОБЛЕМА

На підприємстві виплачено суму матеріальної допомоги особі, що не перебуває в трудових відносинах з підприємством. Чи утримується єдиний соціальний внесок із суми матеріальної допомоги?

РІШЕННЯ

Ні, не утримується.

Згідно з пунктом 14 розділу I Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170, матеріальна допомога разового характеру, надана окремим працівникам у зв’язку з сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, не є базою для оподаткування єдиним соціальним внеском (ЄСВ).

ЄСВ також не утримується і не нараховується, якщо допомогу надано на вищезгадані цілі не працівникові підприємства. Обов’язковою умовою отримання такої матеріальної допомоги є правильне її формулювання (у заяві необхідно зазначити, на які саме цілі потрібна матеріальна допомога). Розмір такої допомоги визначається адміністрацією підприємства.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах