Коригування податку на доходи через невраховану податкову соціальну пільгу

18

ПРОБЛЕМА

При розрахунку заробітної плати у березні 2012 року не було враховано податкову соціальну пільгу співробітника. Чи можливо відкоригувати податок на доходи при виплаті заробітної плати за травень?

РІШЕННЯ

При допущенні лічильної помилки при обчисленні заробітної плати бухгалтерія повинна провести коригування заробітної плати на підставі акта виявлення лічильної помилки або бухгалтерської довідки.

На підставі акта чи бухгалтерської довідки вносяться відповідні зміни до регістрів бухгалтерського обліку та первинних документів з обліку заробітної плати, а за необхідності — й до звітності.

У ситуації, що розглядається, внаслідок незастосування до доходу працівника податкової пільги розмір заробітної плати, який працівник повинен був отримати «на руки», було занижено, а сплачений ПДФО до бюджету завищено.

Приклад

Працівнику в березні нараховано 1000 грн., з яких було утримано та сплачено до бюджету ПДФО в розмірі 144,60 грн. без застосування ПСП. У травні виявлено помилку і складено відповідну бухгалтерську довідку, де внаслідок виправлення порушення бухгалтерії призначається провести коригування ПДФО. Правильна сума ПДФО при застосуванні ПСП становить 64,13 грн. Різницю податку в розмірі 80,47 грн. (144,60 – 64,13) у бухгалтерському обліку в жовтні буде відображено такою проводкою:

Д-т 661 — К-т 641/пдфо 80,47 грн. (сторно).

Крім того, до форми 1ДФ за ІІ квартал потрібно подати уточнюючий розрахунок. Отже, при отриманні заробітної плати за травень працівнику буде відшкодовано частину заробітку за березень, що втрачена ним внаслідок лічильної помилки.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль