Відображаємо в обліку оплату послуг фізособі за обслуговування акваріуму

16

ПРОБЛЕМА

Чи може юрособа укласти з фізособою договір на обслуговування акваріуму? Якщо так, то які наслідки виникнуть у податковому та бухгалтерському обліку?

РІШЕННЯ

Відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями та громадянами у всіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів (ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України).

Згідно зі статтею 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, а замовник оплачує виконавцеві виконання зазначеної послуги.

Важно

Обмежень щодо укладання договору про надання послуг, у т. ч. щодо обслуговування акваріуму саме з фізособою, законодавство не містить.

Укладений договір буде мати цивільно-правовий характер. Відповідні витрати можна включати до складу податкових витрат тільки у разі використання акваріуму в господарській діяльності підприємства (наприклад, коли в акваріумі виставляють напоказ риб, продаж яких є метою діяльності підприємства). Якщо ж його використовують не в господарський діяльності (наприклад, у якості декорації в кабінеті), то витрати до податкових не включають (п. 139.1 Податкового кодексу України; ПК).

У бухгалтерському обліку витрати на обслуговування акваріуму потрібно відображати залежно від характеру використання акваріуму проводками Д-т 23, 91, 92, 94 — К-т 685.

Відповідно до підпункту 164.2.2 ПК дохід, нарахований фізособі згідно з цивільно-правовим договором, оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податковим агентом виступатиме юрособа. Суму доходу потрібно відобразити в податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу 102.

Щодо ЄСВ, то такий дохід, виплачений фізособі, буде базою для нарахування цього внеску (абз. перший ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2000 № 2464-VI). Ставка нарахування ЄСВ буде 34,7%, ставка утримання — 2,6%.

У Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, затвердженому наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454, дані про нарахований дохід та суми ЄСВ відображають у таблицях 1 та 6, а дані про укладений договір — у таблиці 5.

Також відповідно до пункту 16-1 підрозділу 10 Перехідних положень ПК цивільно-правові договори є об'єктом оподаткування військовим збором. Як роз'яснюють податківці у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 132.02), військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Утримання із суми винагороди за договором цивільно-правового характеру

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль