Отримання юридичних послуг від самозайнятої особи

29

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримує послуги від сторонньої особи ― юриста. Які документи підтверджують надання юридичних послуг для їх включення до складу податкових витрат підприємства? Які документи має надати юрист, щоб не утримувати ПДФО з його доходу?

РІШЕННЯ

Підставою для віднесення до складу податкових витрат замовника вартості юридичних послуг буде сам акт приймання-передачі послуг, якщо їх отримання пов’язане з господарською діяльністю підприємства (п. 138.2, пп. 14.1.27 Податкового кодексу України; ПК).

Юрист може надавати послуги підприємству як фізособа-підприємець або особа, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Взяття на облік фізособи-підприємця підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб ― підприємців, яка надсилається (видається) фізособі-підприємцю у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV (п. 6.5 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588; Порядок № 1588).

Самозайнята особа може також здійснювати незалежну професійну діяльність. Умовою ведення такої діяльності є державна реєстрація самозайнятою особою у порядку, встановленому пунктом 6.7 Порядку № 1588, та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності. При цьому для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, свідоцтвом про реєстрацію у контролюючому органі є довідка про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).

Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізособа-підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності (пп. 4 п. 6.7 Порядку № 1588).

Під час нарахування (виплати) фізособі-підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізособою-підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу (виписки з ЄДР), що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (п. 177.8 ПК).

Так само не утримуватимуть податок на доходи при виплаті фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо така особа надасть копію довідки про взяття її на податковий облік (п. 178.5 ПК).  

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль