Звітність ФОП при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну

116

ПРОБЛЕМА

ФОП — платник єдиного податку 3 групи (5%) перейшов на загальну систему оподаткування з 1 липня поточного року. Яку звітність подавати за 9 місяців?

РІШЕННЯ

Оподаткування доходів, отриманих фізособою-підприємцем (ФОП) від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, встановлено статтею 177 Податкового кодексу України (ПК).

На відміну від спрощеної системи оподаткування, якою передбачено квартальний період подання декларації платника єдиного податку, для загальної системи оподаткування встановлено річний звітний податковий період.

За результатами календарного року ФОП подають до податкового органу за місцем своєї податкової адреси Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — декларація), затверджену наказом МДЗ від 11.12.2013 № 793. Строк подання декларації — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

У той же час для тих ФОП, які перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну протягом року, підпунктом 177.5.2 ПК встановлено окремий порядок звітування.

Так ФОП, які перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну, подають декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Тобто якщо перехід відбувся з 1 липня поточного року, то декларація подається за ІІІ квартал. Строк подання такої декларації — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПК).

При поданні декларації за ІІІ квартал слід розрахувати авансові платежі з ПДФО. Авансові платежі потрібно сплатити у строки, що настануть у звітному податковому році.

Підпунктом 177.5.1 ПК передбачено, що авансові платежі з ПДФО розраховуються підприємцем самостійно. Розмір авансових внесків повинен становити не менш як 100% річної суми ПДФО з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах). Авансові внески сплачуються до бюджету по 25% щокварталу до:

- 15 березня;

- 15 травня;

- 15 серпня;

- 15 листопада.

Оскільки до кінця звітного податкового року залишається лише один строк — до 15 листопада (тобто останній день сплати 14 листопада), розмір авансового внеску з ПДФО визначається на рівні 100% від суми ПДФО за ІІІ квартал.

Тобто значення рядків 03 та 08 додатку 5 до розділу III декларації «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності» будуть однаковими.

Сплачений авансовий внесок з ПДФО буде враховано при остаточному розрахунку ПДФО у річній декларації. Якщо виявиться, що ПДФО сплачено надмірно, така сума підлягатиме зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з ПДФО або поверненню ФОП за його заявою.

Якщо при переході на загальну систему оподаткування ФОП не зареєструвався платником ПДВ, подавати декларацію з ПДВ йому не потрібно.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль