Чи необхідно нараховувати ПДФО, якщо працівник підприємства за власні кошти купив канцтовари, вартість яких потім була відшкодована підприємством

17

ПРОБЛЕМА

Чи необхідно нараховувати ПДФО, якщо працівник підприємства за власні кошти купив, наприклад, канцтовари, подав до бухгалтерії авансовий звіт і підприємство відшкодувало йому витрачені кошти?

РІШЕННЯ

Питання відшкодування витрат, понесених працівником при придбанні товарів для підприємства регулюються нормами статей 1159 та 1160 Цивільного кодексу України, відповідно до яких особа, яка вчинила дії в інтересах іншої особи без її доручення, зобов’язана негайно після закінчення цих дій надати особі, в майнових інтересах якої були вчинені дії, звіт про ці дії і передати їй усе, що при цьому було одержано.

Особа, яка вчинила дії в майнових інтересах іншої особи без її доручення, має право вимагати від цієї особи відшкодування фактично зроблених витрат, якщо вони були виправдані обставинами, за яких були вчинені дії.

Так, для підтвердження необхідності придбання канцтоварів, необхідно видати наказ по підприємству, згідно з яким будуть придбані канцтовари та в якому прописано доручення відповідному працівникові на таке завдання.

Згідно з пунктом 170.9 Податкового кодексу України (ПК) оподаткуванню ПДФО підлягає суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку під звіт та не повернутої у встановлений строк (5 банківських днів). Тільки у цьому випадку підприємство повинне оподаткувати ПДФО кошти, які витрачено на придбання канцтоварів.

Якщо працівник своєчасно надав правильно оформлений авансовий звіт з оригіналами документів, які підтверджують таке придбання то він не підпадає під дію пункту 170.9 ПК та з цієї суми не утримується ПДФО.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль