Виплата дивідендів платником ФСП юридичній особі

11

ПРОБЛЕМА

За підсумками І півріччя було прийнято рішення про виплату дивідендів засновникові — юридичній особі. Як правильно нарахувати і виплатити дивіденди: чи треба утримати ПДФО (і в якому розмірі) із суми нарахованих дивідендів, якщо підприємство є платником фіксованого сільгоспподатку?

РІШЕННЯ

Підприємству — платникові ФСП не потрібно утримувати ПДФО при виплаті дивідендів юридичній особі.

Почнемо з того, що виплата дивідендів відбувається за наявності прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 Податкового кодексу України; ПК).

Рішення про виплату оформлюється протоколом загальних зборів учасників (акціонерів), голосуванням простої більшості, на яких повинні бути присутні учасники, що мають більш ніж 60% усіх голосів (ст. 41, 60 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-ХІІ).

У рішенні необхідно зазначити: суму дивідендів, термін їх виплати, а також форму виплати (грошова, товарами тощо) і місце виплати. На підставі рішення рекомендуємо видати наказ керівника, що зобов’язує бухгалтерію нарахувати і виплатити дивіденди учасникам.

Зазначимо, що підприємства — платники ФСП звільнено від сплати авансового внеску на прибуток (пп. 153.3.2 ПК).

При отриманні дивідендів від підприємства — платника ФСП одержувач — юридична особа (якщо він є платником податку на прибуток) зобов’язаний включити суму отриманих дивідендів в дохід.

Дохід, отриманий фізичною особою у вигляді дивідендів, включається до його загального оподатковуваного доходу (пп. 164.2.8 ПК). Дивіденди остаточно оподатковуються ПДФО підприємством під час їх нарахування фізичній особі за ставкою 5% (п. 167.2, пп. 170.5.4 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль