Оподаткування путівок на санаторно-курортне лікування

40

ПРОБЛЕМА

Як оподатковуються путівки, виданні працівникам на санаторно-курортне лікування?

РІШЕННЯ

Застрахованим особам і членам їх сімей передбачається надання за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП) путівок на санаторно-курортне лікування.

Відповідно до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 № 12 застрахованій особі протягом календарного року може бути виділено лише одну путівку для санаторно-курортного лікування з урахуванням путівки, отриманої до санаторію-профілакторію або до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, за винятком отриманої путівки для самостійного санаторно-курортного лікування дитини.

Важно

На підставі особистої заяви застрахованої особи та медичної довідки (ф. № 070/о) комісія (уповноважений) із соціального страхування, що діє на підприємстві, приймає рішення про виділення путівки застрахованій особі.

Путівка видається підприємством на підставі рішення комісії за основним місцем роботи застрахованої особи під час будь-якої відпустки (у т. ч. і під час відпустки без збереження заробітної плати).

Путівка за рахунок коштів ФСС з ТВП не належить до фонду оплати праці, отже, її вартість не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 165.1.35 Податкового кодексу України). Єдиний соціальний внесок не утримується і не нараховується на суму такої путівки.

Cума вартості путівки, що видається за рахунок коштів підприємства, включається до фонду оплати праці. ПДФО з вартості путівки обчислюється із застосуванням «натурального» коефіцієнта, враховуючи ставки податку 15% чи 17%. При цьому вартість путівки при оподаткуванні ПДФО не зменшують на суму ЄСВ, адже за нормами Податкового кодексу путівка не є заробітною платою.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль