Оподаткування роялті, виплаченого фізособі-єдиноподатнику

14

ПРОБЛЕМА

Фізособа-єдиноподатник 3-ї групи отримує від юрособи доходи у вигляді роялті за надання у користування торгової марки. У відповідності до законодавства роялті не є доходом фізособи-єдиноподатника. Чи є юрособа, яка виплачує єдиноподатнику такі доходи, податковим агентом? Якщо так, то у якому розмірі треба утримувати ПДФО?

РІШЕННЯ

Застосування спрощеної системи оподаткування, у тому числі порядок визначення доходів фізособи–єдиноподатника та їх оподаткування, регулюється главою 1 розділу ХІV Податкового кодексу України (ПК), згідно з якою до доходу фізособи-єдиноподатника не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді роялті (п. 292.1 ПК).

Отже, отриманий фізособою-єдиноподатником дохід у вигляді роялті оподатковується за загальними правилами, встановленими ПК для фізичних осіб.

Оподаткування роялті, отриманих фізичними особами, регулюється статтею 170.3 ПК, згідно з якою роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставками, визначеними пунктом 167.1. ПК (15%, 17% в залежності від розміру отриманого протягом календарного місяця доходу).

Згідно із підпунктом 170.5.2 ПК будь-який резидент, який нараховує дивіденди (роялті), включаючи того, що сплачує податок на прибуток у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (роялті).

Отже, при виплаті доходу у вигляді роялті фізособі-єдиноподатнику юридична особа, як податковий агент, зобов’язана утримати ПДФО із сум таких виплачених доходів за ставкою у розмірі 15 та/або 17%.

Також сума такого доходу відображається податковим агентом у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «103».



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль