Об’єкт нарахування ПДФО при поверненні орендованого автомобіля фізичній особі

4

ПРОБЛЕМА

Підприємство повертає орендований автомобіль фізичній особі. Чи буде недоамортизирована сума витрат на його поточний ремонт об’єктом нарахування ПДФО орендодавця?

РІШЕННЯ

Згідно з частиною першою статті 767 Цивільного кодексу України (ЦК) наймодавець (орендодавець) зобов’язаний передати наймачеві (орендареві) річ у комплекті і у стані, що відповідають умовам договору та її призначенню. Частиною третьою цієї ж статті визначено, що наймач зобов’язаний у присутності наймодавця перевірити справність речі. Тобто в оренду передають справний автомобіль.

У статті 22 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III зазначено, що техобслуговування і ремонт автомобілів та їх складових виконують з метою підтримки їх у належному стані і забезпечення встановлених виробником технічних характеристик при використанні впродовж періоду експлуатації. У пункті 3.12 Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Міністерства транспорту і зв’язку України від 30.03.1998 № 102, визначено, що поточний ремонт виконується за необхідності згідно з результатами діагностування технічного стану автомобіля або за наявності несправностей і призначений для забезпечення або відновлення його працездатності.

Згідно зі статтею 785 ЦК у разі припинення договору найму (при поверненні об’єкта оренди) наймач зобов’язаний негайно повернути наймодавцю річ у стані, в якому вона була отримана, з урахуванням нормального зносу або у стані, обумовленому в договорі. Орендодавець отримує справний, працездатний автомобіль, тобто такий, який він передавав в оренду, тільки більш зношений. Недоамортизовані в податковому обліку витрати на поточний ремонт є податковими витратами орендаря для підтримки справності орендованого автомобіля, але ніяк не доходом орендодавця у розумінні розділу IV Податкового кодексу України.

Таким чином, нараховувати ПДФО не треба.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах