Чи утримувати ПДФО з вартості рекламних конструкцій, якщо єдиноподатник займається рекламною діяльністю

5

ПРОБЛЕМА

Підприємство замовило підприємцю на єдиному податку виготовлення рекламних конструкцій. Відповідно до видів діяльності, зазначених у реєстрі платників єдиного податку, він має право займатися рекламною діяльністю. Чи можна віднести придбання рекламних конструкцій до рекламної діяльності? Чи повинне підприємство утримувати 15% податку на доходи фізичних осіб з доходу підприємця?

РІШЕННЯ

Підприємство виплачує дохід єдиноподатнику, який повинен надати підприємству копію витягу з реєстру платників єдиного податку. При цьому, для єдиноподатників передбачена самостійна сплата єдиного податку у випадку одержання доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до 1 або 2 групи (єдиноподатники 3 та 5 групи можуть здійснювати будь-які види діяльності, крім зазначених у пункті 291.5 ПК), так і у випадку одержання доходу, отриманого від здійснення діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування (пп. 293.4 ПК).

Отже, якщо єдиноподатник надасть підприємству копію витягу з реєстру платників єдиного податку, то підприємство не повинно утримувати з суми винагороди податок на доходи фізичних осіб, незважаючи на види діяльності, зазначені в даному витягу.

Водночас підприємство, як податковий агент, повинно повідомити податковий орган про виплачені суб’єкту підприємницької діяльності суми доходу в податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу «157».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах