Щодо перерахування до бюджету ПДФО

17

ПРОБЛЕМА

Куди сплачується податок на доходи фізичних осіб, якщо юридична особа зареєстрована в місті А, а фізична особа, яка надала в оренду обладнання, у місті Б?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 164.2.5 Податкового кодексу України (ПК) дохід від надання майна в оренду включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Фізична особа, яка надає юридичній особі обладнання на правах оренди, отримує дохід згідно з умовами договору, який підлягає оподаткуванню. Відповідальним за нарахування, утримання та сплату (перерахування) ПДФО до бюджету з суми орендної плати в даному випадку є юридична особа — податковий агент (п.171.2 ПК).

Відповідно до підпункту 168.4.1 ПК ПДФО, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України (БК).

Так, ПДФО сплачує податковий агент — юридична особа до відповідного місцевого бюджету за його місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі (п. 2 ст. 64 БК).

Таким чином, сума ПДФО, що утримується податковим агентом — юридичною особою на підставі договору оренди обладнання з фізособою, сплачується до місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах