Зменшення суми ПДФО у підприємця на вартості торгового патента

13

ПРОБЛЕМА

Чи зменьшується на суму вартості торгового патенту податквове зобов’язання з ПДФО приватного підприємця на загальній системі оподаткування?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 177.5.3 Податкового кодексу України (ПК) остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за звітний податковий рік здійснюється підприємцем самостійно згідно з даними, зазначеними ним у річній податковій декларації.

Саме у цій декларації враховуються як сплачені підприємцем протягом року авансові суми ПДФО, так і збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (за умови документального підтвердження факту їх сплати).

Отже, сплачена протягом року сума збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності не включається до витрат підприємця. Ця сума зараховується підприємцю при проведенні остаточного розрахунку та зменшує його зобов’язання з ПДФО за звітний податковий рік.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах