Чи можна частину вартості комунальних послуг віднести до витрат підприємця

28

ПРОБЛЕМА

Приватний підприємець на загальній системі оподаткування надає послуги з комп’ютерної діагностики легкових автомобілів. Інколи проводить діагностику в гаражі, який є складовою частиною його житлового будинку. Якщо облаштувати гараж лічильниками на електроенергію, воду, газ та задокументувати перебування кожного клієнта у гаражі, чи можна довести, що частина вартості комунальних послуг відноситься до витрат підприємця?

РІШЕННЯ

Не можна достовірно визначити цю суму, оскільки гараж є складовою частиною будинку, де проживає підприємець із сім'єю. Тож комунальні послуги використовуються переважно у звичайній життєдіяльності людей, які проживають у будинку, а не у підприємницькій діяльності.

Щоб врахувати витрати, треба довести суму понесених витрат. Виходячи зі специфіки діяльності з комп’ютерної діагностики легковиків, витратами можуть бути тільки електроенергія та витрати на придбання й обслуговування комп’ютера. Звичайно, можна задокументувати час надання послуг клієнту в гаражі, а потім обчислити кількість витраченої за цей час електроенергії. Але підприємцю необхідно буде документально довести це податковому органу, що практично нереально.

Можна порадити орендувати гараж, що не відноситься до житлового фонду. Тоді орендна плата за гараж безперешкодно потрапить до витрат. Так само буде, якщо побудувати або придбати у власність гараж (нежитлове приміщення). Зрозуміло, що у цьому випадку комунальні витрати можна враховувати у зменшення податкової бази з ПДФО.

Обидва ці способи законні, до того ж не виникне проблем з наданням податковому органу вичерпних документальних доказів витрат.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль