Податок на додану вартість у складі витрат приватного підприємця

13

ПРОБЛЕМА

Чи включаються суми ПДВ до складу витрат приватного підприємця?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 177.3 Податкового кодексу України (ПК) для фізичної особи — підприємця (ФОП), зареєстрованого як платник ПДВ, суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг), не включаються до витрат і доходу.

В той же час, відповідно до пункту 177.4 ПК, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПК.

Згідно з підпунктом 139.1.6 ПК для платників податку на прибуток, не зареєстрованих як платники ПДВ, до складу витрат входять суми ПДВ, сплачені у складі ціни придбання товарів (робіт, послуг), вартість яких належить до витрат такого платника податку.

Таким чином, для фізособи-підприємця, який зареєстрований як платник ПДВ, не включаються до витрат і доходу суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг). Для підприємця, який не є платником ПДВ, навпаки, сума ПДВ, яку він сплатив у складі ціни придбаного товару, включається до складу витрат.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах