Дохід підприємця та суми списаних відсотків та пені за кредитом

13

ПРОБЛЕМА

Чи включається до доходу підприємця сума частково списаних відсотків та пені за кредитом при тому, що сам кредит повернуто банку в повному обсязі?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 177.4 Податкового кодексу України (ПК) до переліку витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності, передбачених розділом ІІІ ПК.

Згідно з підпунктом 138.10.5 ПК до складу фінансових витрат належать витрати на нарахування відсотків за користування кредитами, проте вони не відносяться до витрат, які пов’язані з операційною діяльністю.

Крім того, підпунктами 139.1.4 та 139.1.11 ПК передбачено, що до складу витрат не включаються витрати на погашення основної суми отриманих кредитів, суми штрафів та/або неустойки чи пені за рішенням сторін договору.

Оскільки фізособа — підприємець не має права включати до складу витрат витрати на погашення кредиту та суми сплачених процентів та пені, нараховані за користування даним кредитом, то й суми частково списаних банком відсотків та пені по кредиту, відповідно, не повинні включатись до доходу підприємця.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль