Витрати арбітражного керуючого як самозайнятої особи

36

ПРОБЛЕМА

Чи мають право арбітражні керуючі враховувати витрати на придбане ПММ за готівку при використанні власного автомобіля для робочих цілей?

РІШЕННЯ

Ні, не мають права.

Оподаткування доходів арбітражних керуючих, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до положень статті 178 Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з пунктом 178.3 ПК оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід — різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.

Внимание

У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

При цьому Податковим кодексом не передбачено будь-якого переліку витрат для фізичних осіб, які здійснюють незалежну діяльність, у тому числі арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).

Тому доцільно при визначенні сукупного чистого доходу враховувати витрати арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), які пов’язані з організацією такої діяльності.

Згідно з пунктом 178.6 ПК фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності у книзі обліку доходів і витрат згідно з наказом МДЗ від 16.09.2013 № 481.

Приблизний перелік витрат арбітражного керуючого наведено в ЄБПЗ (категорія 105 підкатегорія 105.04).

До витрат арбітражного керуючого можуть бути віднесені, зокрема:

  • орендна плата за користування приміщенням, яке є робочим місцем такої особи, у т. ч. його поточний ремонт, обладнання пандусу для під’їзду інвалідів;

  • технічне забезпечення діяльності робочого місця такої особи та його обслуговування (охоронна та пожежна сигналізація, вогнестійкий сейф, інформаційна вивіска, металеві двері або металеві ролети);

  • обслуговування технічного обладнання (комп’ютери, у т.ч. їх програмне забезпечення, принтери, сканер, ксерокс, факс, телефон тощо);

  • витрати на виготовлення печаток, а також їх заміну;

  • відкриття рахунків у банках та їх розрахунково-касове обслуговування;

  • оплата праці та обов’язкові нарахування на фонд оплати праці помічників (найманих працівників);

  • проходження підвищення кваліфікації. Придбання та передплата нормативної літератури (книг, журналів, дисків, програм тощо);

  • витрати на користування електронною базою законодавства;

  • витрати на підключення та користування мережею інтернет;

  • придбання канцелярського приладдя;

  • сплата такими особами ЄСВ, у т.ч. на користь найманих працівників;

  • програмне забезпечення;

  • поштові та кур’єрські послуги, необхідні для виконання діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

  • витрати на послуги телекомунікаційного зв’язку, електронні цифрові підписи для ведення податкового обліку та подання податкової та іншої звітності.

При цьому такі витрати повинні бути підтверджені первинними документами.

Зауважимо також, що підтвердження витрат, пов’язаних з використанням власного автомобіля у діяльності, у т.ч. витрат на придбання палива, передбачає ведення таким платником бухгалтерського обліку (заповнення шляхових листів власної форми, розрахунок норм використання палива тощо).

Ведення бухгалтерського обліку для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не передбачено.

Отже, витрати на придбання палива для власного автомобіля, який використовується у діяльності арбітражного керуючого, не можна враховувати при визначенні оподатковуваного доходу.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль