Як отримати бюджетне відшкодування, якщо ДПІ не виконує рішення суду, винесене на користь платника

10

ПРОБЛЕМА

Підприємство заявило до відшкодування на рахунок у банку ПДВ. Податковий орган зняв заявлену суму ПДВ з відшкодування. Підприємство оскаржило податкове повідомлення-рішення в суді і ВАСУ виніс Ухвалу на користь платника. Проте податковий орган не виконує судове рішення, посилаючись на черговість погашення боргу. Про зміну напряму відшкодування ПДВ із рахунку в банку в рахунок майбутніх платежів підприємство не заявляло. Чи правомірні дії податкового органу? Як підприємство може стягнути відсуджений ПДВ з бюджету?

РІШЕННЯ

Виконання рішення суду є невід’ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України (ст. 124 Конституції України).

Ці положення відображені також у частині 2 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI згідно якої судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України.

За умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їхньому виконанню винні особи можуть притягатися навіть до кримінальної відповідальності (стаття 382 Кримінального кодексу України).

Що стосується Наказу ДПА від 26.12.2005 № 601, на який посилається місцева ДПІ, то він не зареєстрований в Мін’юсті, а тому його виконання не є обов’язковим.

Податківці самостійно не мали права зараховувати суму відшкодування з ПДВ в рахунок погашення позитивних значень з ПДВ у наступних податкових періодах, оскільки згідно з підпунктом 7.7.3 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР, який діяв на той час, передбачалося, що платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов’язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування.

Тобто платнику слід знайти оригінал декларації з ПДВ за той період, в якому було заявлено відшкодування ПДВ з відміткою податкового органу про її прийняття для підтвердження того, що платник бажав отримати на рахунок в банку суму відшкодовуваного ПДВ і подати скаргу вже на посадових осіб податкового органу, оскільки податківці повинні виконувати рішення ВАСУ.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
×
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль