Податковий кредит з операцій придбання матеріалів для ремонту судна нерезидента

10

ПРОБЛЕМА

Підприємство у ІІ–ІІІ кварталах 2011 року ремонтувало судно нерезиденту, було підписано акт виконаних робіт. Суми ПДВ, сплачені у ціні придбання матеріалів для ремонту, не включалися до податкового кредиту з ПДВ у відповідних періодах. Чи можна сплачений ПДВ включити до витрат, що формують собівартість робіт з ремонту судна?

РІШЕННЯ

Ні, суми ПДВ не можна включати до витрат, що формують собівартість робіт з ремонту судна.

Відповідно до підпункту «б» пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

Підпунктом «г» підпункту 186.2.1 ПК встановлено, що місцем постачання послуг із переробки сировини є місце фактичного постачання послуг. Операції з постачання послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом, оподатковуються за нульовою ставкою (пп. «б» пп. 195.1.3 ПК). Нульова ставка застосовується за наявності договору між замовником-нерезидентом та резидентами-виконавцями про вивезення готової продукції з митної території України, копії митної декларації на вивезення готової продукції.

За наявності зазначених документів підприємство має право відносити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені в ціні придбання матеріалів для ремонту судна.

У разі якщо підприємство не включило у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної (п. 198.6 ПК).

Оскільки роботи по ремонту судна проводились у ІІ–ІІІ кварталах 2011 року, підприємство має право подати уточнюючі розрахунки до податкової декларації з ПДВ з урахуванням податкових накладних, не віднесених до податкового кредиту у цих звітних періодах (п. 50.1 ПК). Уточнюючі розрахунки подаються за кожний звітний період, у якому виявлено помилку. Оскільки заниження податкового зобов’язання не відбулось, штрафні санкції при самостійно виявлених помилках у цьому випадку не нараховуються.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль