Чи потрібно нараховувати ПДВ на вартість обладнання, яке встановлюється в процесі ремонту судна нерезидента

6

ПРОБЛЕМА

Вид діяльності підприємства — експорт послуг (ремонт у суднобудуванні). У І кварталі 2011 року була отримана попередня оплата від нерезидента у розмірі 100% за обладнання; у ІІ кварталі обладнання було придбано підприємством і встановлено на судно (передано власникові актом приймання-передачі). ВМД оформлена в ІІІ кварталі 2011 року. Чи потрібно нарахувати ПДВ при реалізації обладнання?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту «б» підпункту 195.1.3 Податкового кодексу України (ПК) за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом.

До робіт з рухомим майном належать роботи з переробки товарів, що можуть включати власне переробку (обробку) товарів — монтаж, збирання, монтування та налагодження, у результаті чого створюються інші товари, у т. ч. постачання послуг з переробки давальницької сировини, а також модернізацію та ремонт товарів, що передбачає проведення комплексу операцій з частковим або повним відновленням виробничого ресурсу об’єкта (або його складових частин), визначеного нормативно-технічною документацією, у результаті виконання якого передбачається поліпшення стану такого об’єкта. При цьому товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Таким чином, якщо умови договору відповідають вищезазначеним, підприємство нараховує ПДВ за нульовою ставкою на роботи з ремонту судна нерезидента та на вартість обладнання, що є складовою частиною такого ремонту, на дату оформлення митної декларації.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах