Зниження податкового кредиту за «побажанням» податківців

13

ПРОБЛЕМА

Підприємство здійснює імпорт товару. У декларації з ПДВ за звітний період виникло від’ємне значення ПДВ. При поданні декларації податковий орган попросив «випадково загубити» частину ПДВ, включеного до податкового кредиту, та врахувати цю суму в декларації за наступний звітний період. Які наслідки для підприємства у разі виконання «побажання» податкового органу?

РІШЕННЯ

Насамперед зазначимо, що дії податкового органу у цьому випадку неправомірні.

Відповідно до пункту 198.2 Податкового кодексу України (ПК) для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з митною декларацією.

Митна декларація відображається у розділі ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних. На підставі Реєстру загальний підсумок за місяць переноситься до декларації з ПДВ за відповідний звітний період.

Крім того, отриманий імпортний товар оприбутковано та проведено у бухгалтерському обліку. Оскільки підприємство постійно здійснює імпорт товару, то така ситуація може повторитись і в наступних звітних періодах.

Тому у підприємства є всі підстави у цьому випадку включити суму ПДВ, сплачену на митниці, до податкового кредиту саме цього звітного періоду.

Якщо підприємство хоче піти назустріч «побажанню» податківців, щоб не «псувати показники», то норми чинного законодавства дозволяють виправляти самостійно виявлені помилки у поданій раніше звітності (п. 50.1 ПК та Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затверджений наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966).

Виправлення самостійно виявленої помилки можливе шляхом подання до податкового органу:

уточнюючого розрахунку до декларації;

податкової декларації за будь-який наступний податковий період, в якій необхідно зазначити відповідні уточнені показники.

Тому, якщо підприємство у поточному звітному періоді «випадково не покаже» суму ПДВ по митній декларації у складі податкового кредиту, воно має право включити цю суму у складі декларації наступного звітного періоду (рядок 12.1.1).

При цьому в декларації обов’язково потрібно вказати звітний (податковий) період, за який виправляються помилки.

Штрафні санкції у разі такого виправлення не застосовуються.

Але треба пам’ятати, що право включення податкового кредиту протягом 365 календарних днів зберігається тільки на підставі отриманих податкових накладних, та виникає з дати складання податкової накладної.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль