Пільгове оподаткування постачання програмної продукції

11

ПРОБЛЕМА

Підприємство здійснює придбання програмного забезпечення каналами інтернет у резидентів та нерезидентів України та постачання його на території України. Чи має право таке підприємство на пільгове оподаткування операцій з постачання програмної продукції?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування ПДВ суб’єктів індустрії програмної продукції

Відповідно до пункту 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК) з 1 січня 2013 року тимчасово (на 10 років) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції.

Згідно з цим пунктом до програмної продукції належать:

  • результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;

  • криптографічні засоби захисту інформації.

При цьому звільнення від оподаткування ПДВ поширюється на операції з постачання програмної продукції незалежно від реєстрації платника ПДВ як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування податком на прибуток підприємств суб'єктів індустрії програмної продукції, передбачені пунктом 5 підрозділу 10 розділу XX ПК.

Особливості оподаткування податком на прибуток суб’єктів індустрії програмної продукції

Важно

Крім того, для суб’єктів індустрії програмної продукції пунктом 10 підрозділу 4 розділу ХХ ПК встановлено пільгову ставку оподаткування податком на прибуток у розмірі 5%.

Причому пільгове оподаткування застосовується лише до здійснюваних платником податків видів діяльності в індустрії програмної продукції. Оподаткування інших видів діяльності цього ж платника здійснюється за загальним правилом. З цією метою платники податку повинні вести окремий облік доходів та витрат, пов’язаних з отриманням прибутку від здійснення видів економічної діяльності в індустрії програмної продукції та інших видів діяльності.

Особливості оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції визначені пунктом 15 підрозділу 10 Перехідних положень ПК.

Так, з метою визначення наявності права на застосування податкових пільг суб'єкт індустрії програмної продукції повинен здійснювати діяльність з реалізації товарів, виконання робіт та надання послуг за видами економічної діяльності в індустрії програмної продукції, зокрема: випуск програмного забезпечення; комп’ютерне програмування; консультування з питань інформатизації; діяльність із керування комп’ютерним устаткованням; створення та впровадження інформаційно-технічних комплексів, систем та мереж; оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність тощо.

Право на реєстрацію суб’єктом індустрії програмної продукції має суб’єкт господарювання, який протягом попередніх чотирьох послідовних звітних (податкових) кварталів одночасно відповідає таким критеріям:

1) питома вага доходів від здійснення видів економічної діяльності в індустрії програмної продукції становить не менш як 70 відсотків доходів від усіх видів економічної діяльності з реалізації товарів, виконання робіт, надання послуг;

2) первісна вартість основних засобів та/або нематеріальних активів перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

3) відсутність податкового боргу;

4) щодо суб’єкта судом не прийнято постанови про визнання боржника банкрутом відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-XII.

Внимание

Новоутвореним суб’єктам індустрії програмної продукції дозволяється при визначенні відповідності такого суб’єкта критеріям застосовувати показники господарської діяльності за період фактичної діяльності суб’єкта, але не менше ніж за півріччя.

Право застосовувати особливості оподаткування надається з першого числа місяця календарного кварталу, що настає за місяцем, в якому такого суб’єкта було включено до реєстру суб'єктів, які застосовують особливості оподаткування діяльності індустрії програмної продукції.

Умови щодо отримання свідоцтва

Для отримання свідоцтва про реєстрацію як суб’єкта, який застосовує особливості оподаткування, суб’єкт індустрії програмної продукції не пізніш як за 30 календарних днів до початку звітного (податкового) кварталу подає до податкового органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву.

Разом із заявою подається фінансова звітність, завірені копії первинних документів, що підтверджують право на використання особливостей оподаткування. Для встановлення достовірності поданих платником документів та підтвердження його права на застосування особливостей оподаткування податковий орган має право провести документальну позапланову невиїзну перевірку такого платника.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
×
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль