Як здійснювати імпорт лікарських засобів

9

ПРОБЛЕМА

Як відображати імпортні лікарські засоби у звітності з ПДВ? Чи потрібно купувати ліцензію для здійснення операцій з імпорту лікарських засобів?

РІШЕННЯ

З 01.04.2014 запроваджено оподаткування ПДВ за ставкою 7% операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів та медичних виробів (пп. «в» п. 193.1 Податкового кодексу України; ПК).

Однак форма декларації з ПДВ не містить відповідних граф для відображення операцій за іншою ставкою, ніж основна або нульова. Основною ставкою залишається 20%. А ставка 7% є додатковою.

До внесення відповідних змін до форм податкової звітності з ПДВ операції з придбання та постачання лікарських засобів та медичних виробів податківці рекомендують відображати у загальній декларації з ПДВ з позначкою 0110 та додатку 5 до декларації з урахуванням певних особливостей. При цьому у полі «номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість» проставляється цифра «7».

Важно

Імпорт лікарських засобів та медичних виробів (за умови використання їх в оподатковуваних операціях у господарській діяльності платника ПДВ) відображається у рядку 12.1 декларації з ПДВ.

Якщо платник податку придбає товари, які призначаються для їх використання в операціях, що звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням, не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника (п. 198.4 ПК). Відповідно сплачений ПДВ включається до податкових витрат, а в декларації з ПДВ відображається у рядку 13.1.

Імпорт лікарських засобів підлягає ліцензуванню згідно з вимогами частини другої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III. Ліцензуванню підлягають також виробництво лікарських засобів, роздрібна та оптова торгівля лікарськими засобами.

Внимание

При цьому якщо підприємство здійснює імпорт, виробництво та продаж виробів медичного призначення, які не відносяться до лікарських засобів, їх ліцензування діючим законодавством на сьогодні не передбачено.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль