Наслідки придбання деревини у неплатника ПДВ

18

ПРОБЛЕМА

Для виробництва продукції (плити фанерні) підприємство закуповує та переробляє круглий ліс. У зв’язку з відміною пільги з ПДВ на постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД чи має право підприємство закуповувати таку деревину в приватного підприємця, який не є платником ПДВ?

РІШЕННЯ

Так, має право.

Згідно зі змінами до пункту 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК), внесеними Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII, відмінено пільгу з ПДВ на постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД. У зв’язку з цим суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які здійснюють постачання таких товарів, починаючи з 03.08.2014 нараховують податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20%.

Оскільки в даній ситуації постачальник не зареєстрований платником ПДВ, то за здійснення операцій постачання зазначеної продукції він не нараховує податкові зобов’язання.

Тому в разі придбання у приватного підприємця — неплатника ПДВ деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД підприємство-покупець не має права на податковий кредит з ПДВ із суми придбання. Однак при подальшому постачанні такої деревини підприємство — платник ПДВ нараховує податкові зобов’язання з ПДВ у загальному порядку (за ставкою 20%).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
×
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль